Produkcijos naudojimo patarimai ir pastabos


Šluoščių aktyvavimas ir priežiūra

Aktyvavimas būtinas visoms baltos ir kreminės spalvos visų dydžių ir tipų šluostėms (virtuvės, vonios ir grindų valymo šluostėms bei Novoms). Aktyvuoti nereikia rožinės spalvos, kūno priežiūros linijos šluosčių ir Sunbeam sausinimo audinio
Aktyvavimas vyksta skalbimo metu pašalinant apsauginius pūkus, pritvirtintus prie mikropluošto plaušo, kurie reikalingi kaip apsauga nuo pažeidimų transportavimo metu.
Naujai įsigytos neaktyvuotos šluostės, kad jos pilnai atliktų savo funkcijas, būtinos aktyvuoti! Efektyvus aktyvavimas vyksta skalbiant jas skalbimo mašinoje arba mažiau efektyvus - rankomis su nanosidabro muilu pirmus 3 kartus. Skalbyklėje skalbiant kaip įprastai su kitais panašios spalvos skalbiniais pasirenkama ne aukštesnė nei 60 laipsnių temperatūra ir ne daugiau kaip 1000 apsukų. Rekomenduojama naudoti mažesnį skalbiklio kiekį nei įprastai ir nenaudoti minkštiklio

Šluosčių priežiūra visą likusį jų naudojimo laiką nesiskiria nuo aktyvavimo eigos. Skalbiama rankomis su nanosidabro muilu, arba skalbimo mašinoje pasirinktinai. Gali būti skalbiama skalbyklėje su panašių spalvų skalbiniais naudojant ne aukštesnę nei 60 laipsnių temperatūrą ir ne daugiau kaip 1000 apsukų nenaudojant minkštiklių ir naudojant mažesnį skalbiklio kiekį, nenaudojant mikštiklio.

Jeigu Sunbeam sausinimo audinys po sausinimų liko švarus nors ir šlapias, jo skalbti nebūtina, galima tiesiog leisti išdžiūti. Tiesa, sausinimo audinys ne toks pažeidžiamas kaip šluostės, tad jam netaikomi apsukų skalbyklėje apribojimai. Po kiekvieno plovimo labai rekomenduojama Sunbeam sausinimo audinį dar kartą gerai perplauti po tekančiu vandeniu siekiant nuplauti visus galimai prikibusius pūkelius ir dulkes po skalbimo eigos.

Rožinė audinio šluostes po valymo darbų rekomenduojama išpurtyti, nusiurbti arba prikibusius nešvarumus ir dukles nubraukti drėgna ranka. Jas taip pat galima skalbti, tačiau skalbiant skalbyklėje rekomenduojama šluostes įdėti į skalbimo maišelį, kad nepritrauktų pūkų. 

Veido ir kūno linijos šluostės nerekomenduojamos skalbi skalbyklėje. Jos skalbiamos su baltuoju nanosidabro muiliuku.

Rudasis ir baltasis nanosidabro muilai skalbimo metu atlieka panašias funkcijas: valo, dezinfekuoja ir naikina kvapus.

Po skalbimo šluostės paliekamos išdžiūti paprastai kambario sąlygomis. Negalima džiovinti džiovyklėje. Ant radiatoriaus džiovinti taip pat nerekomenduojama, tačiau siekiant greitesnio džiuvimo proceso tai galima daryti netiesioginiu būdu - ant radiatoriaus uždėjus rankšluostį, o ant jo šluostes.

Jau po pirmojo skalbimo šluostes galima naudoti iš karto dar šlapias.

Labai svarbu po kiekvieno naudojimo baigus valyti nepalikti šluosčių neišskalbtų išdžiūti. Visi nešvarumai valymo metu uždaromi į mikropluošto plaukelius, kurie džiūnant traukiasi ir gali būti pažeisti, ko pasekoje ilgainiui šluostės pilnai maksimaliai nebeatliks funkcijų ir sutrumpės jų tarnavimo laikas.


Priežiūros priemonių pasirinkimas

Skalbimui naudojami muilai ir skalbikliai turi būti be minkštiklių, Minkštikliai gadina mikropluoštą, tad jų efektyvumas mažėja ir tarnavimo laikas trumpėja. Tinkamai šluostes prižiūrint jų tarnavimo laikas 8-10 m. ir ilgiau.
Rudasis nanosidabro muilas skirtas namų linijos šluostėms skalbti. Jis lengvai plauna nešvarumus ir riebalus, dezinfekuoja (naikina virusus ir grybelius) ir naikina kvapus. Rudasis nanosidabro muilas taip pat puikiai tarnauja šalinant dėmes iš drabužių.
Baltasis nanosidabro muilas skirtas veido ir kūno linijos šluostėms skalbti bei prausimuisi. Jis ne tik lengvai plauna nešvarumus ir riebalus, dezinfekuoja (naikina virusus ir grybelius), naikina kvapus, bet ir saugo audinio spalvas.

Šluosčių audinių savybės

Balto audinio namų linijos šluostės (ne Novos) dažniausiai naudojamos stiklų, veidrodžių, virtuvės, vinios ir gausesnės drėgmės nebijančių grindų šlapiam valymui. Šio audinio valymo principas, kad kuo didesnis drėgmės kiekis, tuo greičiau ir daugiau nešvarumų bei riebalų bus išvalyta.
Balto audinio namų linijos Novos šluostės (ypatingai puraus ir minkšto audinio šluostė su geltonu galiuku ant etiketės) naudojamos daugiausiai medžiaginiams paviršiams valyti bei mažesnį drėgmės kiekį toleruojantiems paviršiams. Šios šluostės nepakeičiamos sofų ir kėdžių audinių, automobilinių vaikiškų kėdučių, lauko aprangos ir avalynės valymui.
Kreminio audinio namų linijos šluostės naudojamos drėgnam odinių ir medinių paviršių ir elektronikos priemonių valymui bei drėgnam dulkių valymui.
Rožinio audinio namų linijos šluostės skirto dulkių valymui.
Balto audinio veido ir kūno priežiūros linijos šluostės skirtos drėgnam prausimui. Pukiai valo makiažą, prakaitą ir kūno riebalus nesausindamos odos.
Geltono audinio veido ir kūno priežiūros linijos šluostės skirto drėgnam kūno šveitimui (pilingui).


Šluosčių naudojimo principai

Namų linijos nanosidabro šluostėmis valymas vyksta jas sudrėkinus vandeniu (vien vandeniu!) sukant jas sukamaisiais judesiais nenaudojant didelio jėgos kiekio. Gali tekti ir ilgiau sukamaisiai judesiais valyti nešvarią vietą siekiant maksimalios švaros rezultato, tačiau didesnės jėgos naudoti nereikia. Perteklinis jėgos naudojimas gali pažeisti mikropluošto šerelius arba juos tarpusavyje suvelti neatstatomai, ko pasekoje mažėja šluosčių efektyvumas ir trumpėja naudojimo laikas. Esant didesniems sunkiai pašalinamiems nešvarumams rekomenduojama sunkiai išvalomą vietą arba pačią šluostę pamuiluoti nanosidabro muilu ir valyti. Arba ypatingai sunkiai valomą vietą tiesiog kuriam laikui palikti pastovėti įtrynus nanosidabro muilu. Vėliau valymo procedūra kartojama darbui pasitelkus drėgną šluostę be muilo.
Rožine šluostė valymui naudojama sausa dulkių. Ji prie savęs pritraukia dulkes ir plaukus ir laiko viso valymo metu jų nestumdydama ant valomų paviršių kaip kad kartais nutinka naudojant kitas priemones. Tinka valyti visiems paviršiams. Puikiai tarnauja netgi dulkių valymui nuo augalų lapų, elektronikos prietaisų, paveikslų, šviestuvų ar automobilių panelių.
Kūno linijos baltos ir geltonos šluostės naudojamos drėgnos (sušlapintos vandeniu) arba muiluotos baltuoju nanosidabro muilu. Prausiama švelniais sudesiais braukiant per odą. 

Tokios pačios paskirties šluosčių panaudojimo galimybės skirtingose erdvėse

Pagal šluosčių veikimo principą galima būtų teigti, kad tą pačią šluostę pagal poreikį galima būtų naudoti visose namų erdvėse. Tačiau rekomendacijos yra kitokios.
Virtuvės ir vonios kambarių priežiūrai rekomenduojama turėti atskiras šluostes. Kadangi bakterijos ir visi nešvarumai šiose erdvėse labai skirtingi, o pačių šluosčių išskalbimo kokybės kiekvieną kartą patikrinti nėra įmanoma namų salygomis, tad vengiant vienų mikroorganizmų pernešimo visiems paviršiams būtų gerai turėti skirtingus komplektus.
Tokia pati praktika rekomenduojama ir automobilių priežiūrai. Jiems taip pat rekomanduojama turėti atskirą komplektą, kadangi šluosčių dydžiai yra pritaikomi jų naudotojams. Pvz., formuojant automobilio priežiūros komplektus buvo apgalvota, kad dažniau automobiliais rūpinasi vyrai, tad tie komplektai yra sudaryti iš L dydžio pirštinių. Aišku, komplektus galima susiformuoti ir patiems pagal naudotojams reikalingus dydžius.

Kuo skiriasi ūkiškas muilas ir muilas su nanosidabru?

Senojo gerojo ūkiško muilo paskirtis yra šalinti dėmes, o muilo su nanosidabru paskirtis yra kur kas platesnė. Kaip žinoma nuo seno sidabro jonai veikia dezinfekuojančiai ir priešuždegimiškai, ko nedaro ūkiškas muilas. Dėka nanosidarbo taip pat yra naikinami kvapai, grybeliai bei mikroorganizmai. Taigi, kad namų švarai naudojamos šluostės netaptų mums nepageidaujamų mikroorganizmų, grybelių ir bakterijų namais turime rinktis ir tinkamas priemones jų skalbimui.